محل تبلیغات شما
در روایتی از امام باقر (علیه السلام) نقل شده است: ابوخالد کابلی مدتی نزد پدرم علی بن الحسین (علیه السلام) خدمت می کرد. روزی اشتیاقش را نسبت به دیدار مادرش به حضرت بازگو نمود و برای رفتن نزد او رخصت خواست. حضرت فرمود:‌ فردا مردی از اهل شام که صاحب شأن و جاه و مال است، با دخترش که جن زده شده، به سراغ طبیب این جا می آید و حاضر است مال خود را برای علاج دخترش صرف کند. نزد او برو و بگو: ده هزار درهم می گیرم و او را معالجه می کنم. فردا مرد شامی با دخترش آمد و سراغ از طبیب گرفت. ابوخالد گفت: ده هزار درهم می گیرم و او را معالجه می کنم. پدر قول داد که پول را بدهد.
حضرت فرمود: به زودی با تو مکر می کند و به وعده اش وفا نمی کند، سپس فرمود: برو در گوش چپ دختر بگو: ای خبیث! حضرت زین العابدین می فرماید: از بدن این دختر بیرون رو و دیگر بر نگرد. ابوخالد چنین کرد. جنون دختر خوب شد. سپس مال را از پدرش مطالبه کرد،‌ اما او مسامحه نمود، چون آن مرد کوتاهی کرد ،حضرت فرمود: فردا باز مرضش بر می گردد. به او بگو: دلیل عود بیماری آن است که به وعده ات وفا نکردی. اینک اگر ده هزار درهم را در دست علی بن الحسین (علیه السلام) بگذاری ، او را علاج می کنم ،به طوری که دیگر بر نگردد. فردای آن روز به دستور آن جناب عمل کرد و گفت: اگر برگردی ، تو را به آتش خدا می سوزانم. شیطان از بدنش خارج شد (رهایش کرد) و دیگر باز نگشت؛ ابوخالد مال را گرفت و به جانب مادر رفت.

بحار الانوار ،مجلسی ،محمد باقر ،ج 46 ،ص 31-32. چ اسلامیه، بی تا.

روایت امام صادق(علیه السلام) درباره نگهداری کبوتر

سخنی از آیت الله بهجت(قدس سره)

درخواست ازدواج جن از انسان

مال ,ابوخالد ,دختر ,حضرت ,السلام ,علیه ,علیه السلام ,هزار درهم ,می کنم ,او را ,ده هزار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شهید فهمیده Katherine's life نظام صنفی کارهای کشاورزی استان زنجان ساعت مچی مردانه|خرید ساعت مچی مردانه Emmanuel's blog گالری عکس مدلهای جدید انواع سوییشرت زنانه مردانه بچگانه مجلسی و ورزشی آموزش خصوصی تنیس روی میز ایران gassabetze Elizabeth's memory rooitenmapho